Natarajasana

1 Minutes
Edasijõudnud
1 lesson
0 quizzes
8 students

Natarajasana

Nata – Tantsija
Raja – Isand, kuningas

See on pühendatud Siva’le, Tantsu Jumalale. Siva pole mitte ainult müstilise vaikuse, surma ja hävitamise Jumal, vaid ka Tantsu Jumal. Tema koduks on Himaalaja Kailasa mägi ja tema lõunapoolne kodu on Chidambarami tempel, kus Siva tantsib. Jumal lõi üle saja tantsu, mõned neist rahulikud ja õrnad, teised aga tigedad ja hirmuäratavad. Kõige kuulsam neist hirmutavatest tantsudest on Tandava, kosmiline hävitustants, milles Siva, täis raevu oma äi Daksa suhtes, kes tapab tema armsa abikaasa Sari, ümbritsetuna oma teenijate (ganas) poolt, lööb metsikut rütmi, hävitab Daksa ja ähvardab maailma. Siva, kui Tantsu Jumal, on inspireerinud mõningaid India kõige kaunimaid skulptuure ja lõuna-India pronksist kujusid.

Natarajasana on väljakutseid pakkuv joogapoos, mis aitab arendada tasakaalu, koordinatsiooni ja kehatunnetust. See tugevdab jalgade, käte ja seljalihaseid ning parandab paindlikkust. Regulaarne praktika aitab arendada graatsilist kehahoiakut ja enesekindlust.

Lisaks aitab see poos avada rindkere, mis parandab hingamist  ja kopsude funktsiooni. Lisaks võimaldab see täielikku selgroo liikumist, suurendades selle paindlikkust.

Updating…
  • Ostukorvis ei ole tooteid.