Korduma kippuvad küsimused

Teadmised

Jooga on tee, mis kutsub sind avastama sügavamat mõistmist iseendast ja universumi seadustest. See on praktiline vahend keha tervendamiseks, meele rahustamiseks ja vaimse arengu toetamiseks.
Jooga aitab sul ületada füüsilisi piiranguid, avardades samal ajal vaimset ruumi. See on kultuur, mis aitab sul kujundada teadlikumat ja täielikumat elu. Jooga üks tõlkeid Sanskri keeles on ühendus ehk siis armastuslik suhe hinge ja ülihinge vahel.

Jah, loomulikult. Meil on spetsiaalsed treeningtunnid, mis on mõeldud Joogaga alustajatele. Alustame kõige lihtsamatest ja olulisematest jooga harjutustest. Liigume taseme tõustes edasi järjest keerukamate praktikate poole. Meil on suurim rõõm sulle imelist joogamaailma tutvustada. Võta meiega julgelt ühendust ja las teekond alata! 🙂

Ly Yogas on erilise tähtsusega individuaalne lähenemine, kus iga õpilast toetatakse vastavalt tema arengule. Meie stuudios on eraldi tunnid alustajatele, kesktasemele ja ka edasijõudnutele. Tunniplaan on üles ehitatud nii, et on võimalik käia tundides 6 päeval nädalas, välja arvatud alustajad, kes saavad käia neli korda nädalas.
Lisaks treeningutele pakume tunde ka veebis, kus on peale asana praktikate ka filosoofia loengud, pakkudes sügavamat arusaama jooga taustast ja kontseptsioonidest. Samuti on veebitundides üle saja asana ja selle kirjelduse, et osaleja saaks teada pooside tähendustest ja kasuteguritest. Me õpime joogapoose väga detailselt ja korrektselt sooritama. Meie stuudios on tähtis distsipliin, regulaarne praktika ja rõõmsameelsus.

Online-jooga pakub suurepärast võimalust praktiseerida joogat kõikjal, kus on internetiühendus ning sul on ligipääs mobiiltelefonile, tahvelarvutile või arvutile. See avardab vabadust teha joogaharjutusi endale mugaval ajal ja kohas – olgu selleks siis koduaias, reisil olles, tööl puhkepausil või loojangul rannas… Sul on võimalus videosid, kerida edasi ja tagasi ja leida just see harjutus ja koht, mida soovid uuesti vaadata niipalju kordi kui soovid.
See formaat on ideaalne ka sulle, kui sa osaled regulaarselt stuudiotundides. Online jooga on suurepärane täiendus stuudiotundidele, kuna see võimaldab sul rahulikult harjutusi korrata ning õppida ja täiustada tehnikaid.
Online jooga paketi tellimine annab sulle suurepärase võimaluse õppida asanate tähendust ja sanskriti nimesid. Eriti hea meel on meil pakkuda sulle väga huvitavaid joogafilosoofia loenguid. Joogateooria õppimine on suur eelis ja väga oluline nüanss, mis täiendab ning süvendab arusaamist joogapraktikast.

Meie videod on väga detailsed ja seletavad iga harjutuse põhjalikult lahti. Mahukas videote kataloog täieneb pidevalt uute ja huvitavate praktikatega. Meil on videod, mis on mõeldud täiesti nullist alustajatele, kuni edasijõudnuteni välja. Joogafilosoofia paketis ja kogupaketis on eestikeelne joogafilosoofia, mida on eesti keeles väga vähe saadaval. Informatsioon on autoriteetne ja järgib õpetajate ketti. Meie veebikeskkond hõlmab kogu õpetajate treeningu materjali.

Jooga on olnud minu elus pöördeline ja toetav jõud. Tänu joogale tunnen, et olen terve, ja see on olnud mu kaaslane nii heade kui ka raskemate aegade jooksul. Joogast on saanud minu elustiil, millega olen kokku kasvanud, ning ilma selleta ei möödu ükski päev.
Pärast 20 aastat praktikat tunnen, et olen vaid puudutanud väikest osa sellest suurest elufilosoofiast ja elamisõpetusest, mida jooga pakub. Iga praktikahetk avab uued uksed ja toob uusi õppetunde. Elu muutub, piirid muutuvad ning jooga jääb elukestvaks teejuhiks, pakkudes inspireerivat teekonda iseenda sügavuste poole. See on ainuke asi, mis kestab igavesti ja millest ma iial ei loobu.

Jooga sobib laiale spektrile inimestele, kuid nagu iga treeninguvorm, ei pruugi see olla kõigile ideaalne. Jooga on mitmekülgne ja paindlik praktika, mis võib olla kasulik erinevatele inimestele, olenemata vanusest või füüsilisest vormist. Et aru saada, kas jooga on sulle sobiv, on soovitatav proovida tundi ja tunda, kuidas see sulle mõjub.
Ülioluline on leida endale sobiv õpetaja, kes suudab juhendada vastavalt sinu tasemele ja tagada turvalise praktika. Joogatunnid on sageli kohandatavad, võimaldades osalejatel valida endale sobiva raskusastme.
Siiski on oluline märkida, et mõned terviseseisundid või piirangud võivad mõjutada joogapraktika sobivust. Enne uue treeningprogrammi alustamist on alati soovitatav konsulteerida arsti või tervishoiutöötajaga, eriti kui on olemas terviseprobleeme või piiranguid.

Joogas peetakse toitumist oluliseks osaks üldisest heaolust. Kuigi õige toitumine võib aja jooksul kujuneda ja keha hakkab andma märke sellest, milline toit on sellele vastuvõetav ja milline mitte. Joogafilosoofias on siiski üldised põhimõtted, millele tähelepanu pööratakse.
Joogapraktikat toetab tihti taimetoidul põhinev toitumine, kuna see aitab säilitada keha kergust ja vaimset selgust. Idee on tarbida toitu, mis on võimalikult lähedal loodusele ja mille valikul on vähem mõju keskkonnale.
Mida intensiivsem on joogapraktika, seda rohkem võib muutuda ka toidu valik ja tarbimine. Mõned joogistiilid soovitavad vältida teatud toidugruppe või toiduaineid, et toetada keha ja meele puhastumist. Kõik siis vastavalt praktika intensiivsusele. Kui sa soovid täielikukt pühenduda joogale, siis kindlasti peaksid sa hoiduma meelemürkidest, tubakast ja alkoholist.

LY Yoga ei keskendu hingamisharjutuste õpetamisele peamiselt seetõttu, et hingamisharjutused, eriti pranayama, on osa sügavamast joogapraktikast, mis vajab ettevalmistust, tähelepanu ja juhendamist.
Hingamisharjutused on osa Astanga jooga kaheksaosalisest süsteemist neljas aste peale asanaid . Pranayama ebaõige praktiseerimine võib olla riskantne või isegi surmav.
Hingamisharjutuste ohutu praktiseerimise jaoks on vajalik täpne konkreetsete juhiste järgimine ning õige aeg ja ettevalmistus. Hatha Yoga Pradipikas mainitud tsitaadiga rõhutatakse, et õige pranayama praktiseerimine võib aidata haigusi ennetada ja ravida, kuid ebaõige praktika võib põhjustada terviseprobleeme.
LY Yoga ei saa garanteerida, et õpilaste toitumine on puhas ja vaba meelemürkidest või et nad praktiseeriksid hingamisharjutusi regulaarselt ja õigesti. See nõuab täpset teadmist ja juhendamist, mida LY Yoga hetkel ei paku.
Hoolimata sellest on õige hingamine harjutusi sooritades oluline LY Yoga praktikatundides õpetatakse õpilastele õigesti hingama joogaasanaid sooritades.

Updating…
  • Ostukorvis ei ole tooteid.